28 maja 2018

Prysznic bez brodzika oraz kabiny, czyli aranżujemy nowoczesną łazienkę

By redakcja

Prysznic bez brodzika jest coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w aranżacjach nowoczesnych łazienek. Dzięki niemu optycznie powiększamy przestrzeń, a także nadajemy pomieszczeniu elegancji. Poza tym doskonale wpisujemy się minimalizm, którego efekt chcemy osiągnąć urządzając łazienkę zgodnie z najnowszymi trendami.

Urządzanie nowoczesnej łazienki

Strefa prysznicowa może stanowić nie tylko punkt łazienki w którym dbamy o higienę osobistą, ale także dekoracyjny. Sprzyja temu postawienie na prysznic bez brodzika. Decyzję o montażu tego typu kabiny najlepiej jest podjąć już na etapie projektowania łazienki. W przeciwnym razie, możemy potem mieć spory problem z prze aranżowaniem przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem mogą się tu okazać kabiny prysznicowe na wymiar.  Wszystko przez podłogę ze spadem oraz zastosowaniu odpowiedniej izolacji przeciwwilgociowej. Likwidacja kabiny prysznicowej z brodzikiem, to także duże koszty.

Prysznic bez brodzika – bezpiecznie, komfortowo i efektownie

Nowoczesna aranżacja łazienki, to połączenie funkcjonalności z efektownymi wyposażeniem. W takie wpisuje się powierzchnia prysznicowa, która wtapia się harmonijnie w płaszczyznę podłogi. Dodaje łazience lekkości jako rozwiązanie niezwykle minimalistyczne. Brak progu sprawia, że jest on bardzo wygodny w użytkowaniu, a szczególnie w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz dzieci.

Kolejna zaleta, to uniwersalność. Prysznic bez brodzika szczególnie sprawdzi się w łazienkach o niestandardowym kształcie, czyli np. z załamaniami, rogami czy wnękami, słowem – w takich, w których ciężko będzie go dopasować. Szklane ściany mają to do siebie, że można wykuć odpływ w podłodze i je wstawić niemal w każdym miejscu.

Czytaj więcej  Oryginalny wygląd paczki? Jak przyciągnąć klienta

Minusem tego rozwiązania jest niewątpliwie jego koszt oraz większe ryzyko zalania łazienki. Jeśli nie chcemy do tego dopuścić, konieczne będzie zastosowanie hydroizolacji.

Kabina walk-in – kabina prysznicowa bez brodzika – kilka słów o wymaganiach:

Aby zamontować w łazience kabinę prysznicową typu walk-in, należy odpowiednio wyprofilować podłogę. Spadek ma być na poziomie 2%. Kolejna sprawa, to zapewnienie w niej przestrzeni o głębokości 11-15 cm. To służy zamontowaniu w niej elementów przyłączeniowych. Konieczny będzie także montaż systemów odwodnień dedykowanych prysznicowi bez brodzika. Mowa o odpływach punktowych, łukowych albo liniowych. Na rynku mamy wiele firm produkujących tego typu kabiny prysznicowe. Łódź jest jednym z miast, w którym znajdziemy ich siedziby.