23 lutego 2017

Meble do kuchni – topowe aranżacje

By redakcja

Meble do kuchni, to niezwykle ważny element wystroju wnętrz. Projektując swoją kuchnię należy pamiętać jednak, że nie liczą się tylko walory estetyczne, ale także praktyczne i funkcjonale zastosowanie danego zestawu kuchennego.

Zestaw kuchenny – popularne i eleganckie aranżacje dla każdego wnętrza

Zestaw kuchenny zarówno dla dużego wnętrza, jak i niewielkiego lokalu w bloku powinien być dobrany w taki sposób, aby znalazło się w nim wszystko co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania względem przeznaczenia tego pomieszczenia.

Bardzo modne są ostatnimi czasy kuchnie projektowane przez architektów oraz oddane do realizacji profesjonalnym firmom z branży meblarskiej, które specjalizują się w przygotowywaniu zestawów meblowych na wymiar – pod konkretnego klienta.

Decydując się na oddanie pomieszczenia specjalistom należy jednak pamiętać, że to my będziemy spędzać czas w kuchni i to nam najbardziej powinna się podobać, zarówno pod kątem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Architekt wnętrz doskonale uświadomi nas które meble będą nadawały się do małego pomieszczenia, a które do popularniejszych ostatnimi czasy kuchni otwartych na salon. Każde wnętrze będzie miało swoją określoną specyfikę. Architekt będzie w stanie wyklarować nam kwestie kolorystyki i jej wpływu na dane pomieszczenie. Dotyczy to zarówno kwestii kolorów, ale nie tylko tak podstawowych informacji z jakimi spotykamy się na co dzień – czyli, że jasny mebel, podobnie jak jasna ściana sprawią, że dane pomieszczenie wyda nam się większe. Specjalista dobierze nam kolor w taki sposób aby zgrywał się z pozostałą częścią mieszkania, domu, czy innego typu nieruchomości.

Czytaj więcej  Szafki kuchenne - jakie są modne w 2022 roku?

Moda na wystrój wnętrz do kuchni

Polegając na radach architekta nie należy jednak zapomnieć, że moda na dany wystrój wnętrz dosyć szybko się zmienia, a wraz z nią mija upodobanie na zaaranżowane wnętrze do kuchni.

Chyba wszyscy pamiętają modę na meblościanki w latach 90-tych, gdzie upychało się wszystko po szafkach. Teraz zmieniła się moda, są również inne możliwości. Bardzo łatwo zauroczyć się danym stylem wystroju wnętrz w Internecie. Czerpiąc inspiracje Panie domu decydują się na coraz odważniejsze aranżacje wnętrz, w tym również właśnie w kuchni. Bardzo popularne stało się łączenie różnych styli, w tym nowoczesnego z oldschoolowym, czy też odnowionymi meblami rodem z PRL. Co ciekawe takie połączenie naprawdę się sprawdza. Warto przeszukać Internet, poczytać porady, a może nawet zainteresować się jakimś starociem, który będzie można z powodzeniem zaaranżować na nowo i dodać mu pazura, którego kiedyś brakowało meblom PRLowskim.

W tej kwestii Internet bez wątpienia jest skarbnicą wiedzy i warto przewertować kilka stron, żeby dowiedzieć się co będzie dla nas najbardziej korzystnym rozwiązaniem. Bardzo tanie i dobre jakościowe meble w praktycznej specyfikacji można znaleźć na stronie popularnego marketu budowlanego https://www.obi.pl/lazienka-i-kuchnia/meble-kuchenne/c/1083.